Lafdemligi.Com

Haçlı birlikleri ve Osmanlı ordusunun savaş halinde olduğu bir dönem vardır . Her iki ordu da karargahında bir yandan dinlenirken bir yandan da savaş zamanını beklemektedir . Osmanlı birlikleri karargahta savaşı beklerken bir yandan da ibadetlerini yapmaya ve peygamberimizin sünnetlerine uygun yaşamaya çalışmaktadır . Bu yüzden her gün yemeklerden sonra Osmanlı askeri karargahın yanındaki nehre inerek ellerindeki misvaklarla dişlerini temizlemektedir . Osmanlı ordusunu izlemek için görevlendirilen Haçlı casusları bu durumu görür ve hayretler içerisinde kalır .

Temizlik hususunda çok da titiz olmayan Haçlılar Osmanlı askerlerinin bu durumunun temizlikle ilgili olduğunu doğal olarak algılayamazlar .Gördükleri karşısında korkuya kapılan casuslar hemen karargaha koşarlar ve Osmanlıordusunun yeni bir savaş taktiği bulduğunu ve muhtemelen Haçlıları parçalamak için dişlerini bilediklerini anlatırlar . Bunu duyan askerler henüz savaş başlamamasına rağmen duyduklar şiddetli korku sebebiyle karargahı terk edip kaçarlar . Haçlı karargahına hareket eden Osmanlı askerleri karargahta yalnızca birkaç tane yaralı askerle karşılaşabilir . Karargahta kalan askerler Osmanlı ordusunun dişlerini bilemesinden korkan haçlıların kaçtıklarını söyler . Bu olaydan sonra " diş bilemek " deyimi dilden dile dolaşmaya başlar .

15 Nisan 2018 22:09:23 Pazar

Bu cümle
0
Puan ve 1 Yorum almıştır.
Üye olunCümle SahibiSon Yorumlular

Mobil Sürüme Geç

Copyright © 2014 - 2018
LafDemligi.Com; içeriğine giren dengesiz, şuursuz bünyelerin hiç bir abukluklarını kabul etmez..!  Liseden kalma ergen esprileriyle burada fink atan bünyeler vıyy ben duymadım bilmiyordum  şeklinde serzenişlerde bulunmasın.. Hak ve sorumluluklar T.C.K karşısında tamamen bizden çıkıp şıracılarda, bozacılarda ismail yk dinleyenlerde ve sahiplerine aittir.
hakkimizda rss sozlesme sitemap yardim sitem iletisim
Vazgeç
LafDemligi.com Geri Bildirim Gönder
anasayfa
Yukarı Çık